Przyprawy mielone

Wyświetlanie 1–9 z 34 wyników

Zobacz wszystkie

Przyprawy mielone

Przyprawy naturalne mielone należą do najczęściej stosowanych w kulinariach. Wystarczy dodać odrobinę, aby potrawa nabrała wyjątkowego charakteru. Chcesz zastosować popularne w kuchni indyjskiej przyprawy? Sklep Eco-India oferuje kardamon mielony, asafetydę, kumin mielony i wiele innych produktów prosto z Indii.

Mielone przyprawy w kuchni indyjskiej

Kuchni indyjskiej nie byłoby bez aromatycznych przypraw. To właśnie one sprawiają, że smak i zapach dań uwodzi zmysły i na długo pozostaje w pamięci.

Dużą popularnością cieszą się przyprawy naturalne mielone, bo są wygodną alternatywą dla wielu całych przypraw. Najbardziej upodobali je sobie mieszkańcy północnych Indii – to właśnie tam najczęściej stosuje się kardamon mielony, kurkumę, asafetydę czy kumin mielony. Ich odpowiednią ilość po prostu dosypuje się do potrawy (np. gulaszu) i miesza. Te przyprawy w kuchni można też wykorzystać zamiast pasty przyprawowej do natarcia mięsa czy ryby przed obróbką termiczną.

Kardamon mielony, asafetyda i inne przyprawy naturalne mielone

Lista przypraw, które znajdują zastosowanie w kuchni indyjskiej, zawiera dziesiątki składników. Do najczęściej używanych w formie mielonej należą:

    • kardamon mielony – przyprawa o słodko-pikantnym smaku i silnym aromacie, stosowana do dań słodkich i wytrawnych; pozytywnie wpływa na procesy trawienne;
    • kumin mielony – przyprawa o ziemistym smaku, pomaga w problemach żołądkowych;
    • kurkuma mielona – popularny składnik curry, dań mięsnych i z warzyw o lekko gorzkim smaku, jest znana z antybakteryjnych i przeciwwirusowych właściwości;
    • czosnek mielony – przyprawa o wyrazistym smaku, który podkreśla smak mięsnych i warzywnych potraw; pomaga w walce z infekcjami;
    • asafetyda – przyprawa o intensywnym aromacie i cebulowo-czosnkowym smaku; jest często stosowana w daniach z curry.

Kurkuma mielona, czosnek mielony, asafetyda – sklep Eco-India zaprasza po przyprawy naturalne!

Interesują Cię mielone przyprawy? Sklep Eco-India ma w swojej ofercie starannie dobrane przyprawy mielone, które wydobędą smak Twoich potraw. W naszej ofercie znajdziesz na przykład kumin mielony marki Everest, kurkumę mieloną i kardamon mielony TRS czy asafetydę – przyprawę od Vandevi. Wszyscy producenci przypraw specjalizują się w produktach kuchni indyjskiej i dbają o ich naturalny skład. Dlatego są one doskonałym wyborem, jeśli chcesz zasmakować Orientu, nie wychodząc z domu. Zapoznaj się z pełną ofertą przypraw sklepu Eco-India!

Skip to content