Maski do włosów

Wyświetlanie wszystkich 5 wyników

Naturalne maski do włosów

Jeśli Twoje włosy są suche i słabe, naturalna maska do włosów może przywrócić im zdrowy wygląd. Dostarcza potrzebnych składników odżywczych, które nadają kosmykom jedwabistą gładkość. W Eco-India znajdziesz naturalne maseczki na włosy stworzone według ajurwedyjskiej receptury. 

Co to jest maska do włosów i jak działa? 

Maseczka na włosy przypomina działaniem odżywkę, ale jest od niej znacznie silniejsza. Dogłębnie odbudowuje strukturę włosów, wzmacnia je i mocno je nawilża, przywracając gładkość i blask. Dlatego warto stosować ją jako uzupełnienie dla odżywki, szczególnie w przypadku włosów potrzebujących solidnej i szybkiej regeneracji. 

Naturalna maska na włosy ma wśród tego typu produktów wyjątkowy charakter. Nie zawiera bowiem sztucznych dodatków (parabenów, silikonów, sztucznych konserwantów), które mogłyby drażniąco działać na skórę. Jej działanie opiera się zaś na mocy skoncentrowanych składników roślinnych korzystnie wpływających na kondycję włosa. Maseczki na włosy przygotowane w zgodzie z ajurwedyjskimi wskazaniami zawierają np. takie egzotyczne rośliny jak: kaktus czy tropikalny kokos. O ich zastosowaniu decyduje przeznaczenie kosmetyku do konkretnego typu włosów. Do wyboru są m.in. maski do włosów suchych, cienkich i łamliwych czy zniszczonych. 

Jak nakładać maskę na włosy? 

By osiągnąć ten efekt, należy właściwie stosować maski na włosy. Zacznij od umycia włosów szamponem bez silikonów, ich osuszenia i rozczesania. Następnie nanieś niewielką warstwę kosmetyku na całą długość włosów. Zawiń je w ręcznik i pozostaw od kilku do kilkudziesięciu minut (zgodnie ze wskazaniem producenta). Po tym czasie maseczka do włosów powinna zostać dokładnie spłukana letnią wodą. Po wyschnięciu włosy będą gładkie i przyjemnie pachnące. 

Jak często używać maski do włosów? 

Naturalna maska na włosy powinna być stosowana profilaktycznie nie częściej niż 1-2 razy w tygodniu. Jeśli jednak Twoje włosy są suche i zniszczone, zapewnisz im szybką odbudowę, stosując kosmetyk nawet codziennie po umyciu włosów.

Maski na włosy znajdziesz w Eco-India

Dostępne w Eco-India naturalne maseczki do włosów pochodzą m.in. od indyjskiej marki Vatika. Ich bazą są składniki roślinne ukierunkowane na regenerację różnego rodzaju włosów.

Stosując nasze maski do włosów, bezpiecznie dbasz o kosmyki, bo nie narażasz ich na kontakt z syntetycznymi składnikami. Zapoznaj się z naszą pełną ofertą – zapraszamy!

Skip to content