Żele do mycia twarzy

Wyświetlanie wszystkich 3 wyników

Naturalne żele do mycia twarzy

Dobry żel do mycia twarzy to niezbędny element codziennej pielęgnacji. Jego zadaniem jest bowiem dokładne usunięcie zanieczyszczeń, które w ciągu dnia i nocy osadziły się na skórze. Interesuje Cię żel do twarzy, który łagodnie zadba o Twoją cerę? W Eco-India znajdziesz naturalne żele do mycia twarzy przeznaczone do pielęgnacji różnych typów skóry. 

Dlaczego żel do mycia twarzy jest ważny w pielęgnacji? 

Bywa, że niektórzy zamieniają żel oczyszczający do twarzy na czystą wodę, tonik czy hydrolat. Niestety nie są one jednak w stanie tak dokładnie usunąć zanieczyszczeń jak ten kosmetyk. A jest to niezbędne, aby po całym dniu i nocy przywrócić cerze świeży, promienny, zdrowy wygląd. 

Skuteczne żele do mycia twarzy zapobiegają występowaniu wyprysków i przygotowują skórę na przyjęcie składników odżywczych z kremu. Ich stosowanie szczególnie zaleca się osobom z cerą problematyczną, trądzikową, skłonną do wyprysków. 

Jaki żel do twarzy wybrać? Dobry żel do mycia twarzy

Przed zakupem kosmetyku warto jednak dobrze przyjrzeć się jego składowi. Obecność parabenów, silikonów i sztucznych barwników z pewnością nie przysłuży się naszej skórze. Wzbogacony o nie żel oczyszczający do twarzy, zamiast nawilżyć, może wysuszać skórę, powodować podrażnienia, a w przypadku regularnego kontaktu prowadzić nawet do różnych schorzeń.

Dlatego warto sięgać po naturalny żel do twarzy, w którym za oczyszczanie są odpowiedzialne wyłącznie składniki organiczne. Nie tylko usuwają zanieczyszczenia, ale też nawilżają i odżywiają skórę, a nawet dostarczają jej innych korzyści. Dla przykładu żel do mycia twarzy trądzikowej często jest wzbogacony o aloes, który łagodzi stan zapalny i podrażnienia. Poza nim do innych składników, jakie powinien mieć naturalny kosmetyk, należą: witamina E, oleje, miód, wyciągi roślinne (np. z cytryny, pomarańczy czy miodli indyjskiej). 

Jak stosować żel do twarzy? 

Osoby, które noszą makijaż, powinny go dokładnie usunąć, zanim zastosują żel do mycia twarzy. Dopiero wtedy można rozprowadzić kosmetyk kolistymi ruchami po całej twarzy.

Należy stosować go rano, aby usunąć nadmiar sebum i zanieczyszczeń po nocy oraz wieczorem, przygotowując cerę do regeneracji. 

Naturalne żele do mycia twarzy kupisz w Eco-India! 

Chcesz uzupełnić kosmetyczkę o naturalny żel do twarzy? W Eco-India znajdziesz kosmetyki opracowane w zgodzie z zasadami ajurwedy. Zawierają aloes i inne cenne składniki, które łagodnie oczyszczają i łagodzą cerę. Sygnowane m.in. przez indyjską markę Patanjali gwarantują starannie dobrany skład, jakość i skuteczność działania w oparciu o moc natury. Postaw na naturalny żel do mycia twarzy prosto z Indii i dbaj o cerę bezpiecznie każdego dnia.

Skip to content