Przyprawy całe

Wyświetlanie 1–9 z 27 wyników

Zobacz wszystkie

Przyprawy całe

Naturalne przyprawy całe to owoce, liście, nasiona ziół i roślin stosowane w kuchni indyjskiej, szczególnie na południu kraju. Możesz bezpośrednio doprawiać nimi potrawy lub samodzielnie zmielić, aby uzyskać intensywniejszy smak i aromat. Chcesz wzbogacić swoją kuchnię o zdrowe przyprawy całe? Zapoznaj się z szeroką ofertą sklepu z przyprawami Eco-India!

Podział przypraw

W tej kategorii znajdziesz następujące rodzaje przypraw:

  • liściowe, np. liście laurowe, liście kozieradki;
  • owocowe np. owoc tamaryndowca, anyż gwiaździsty – przyprawa o pięknym kształcie i słodkawym smaku;
  • pączkowe, np. przyprawa szafran – najdroższa przyprawa świata o korzennym, gorzkawym smaku;
  • korowe, np. kora cynamonu – suszona kora cynamonowca o delikatnie cierpkim smaku, pomaga utrzymać właściwy poziom glukozy we krwi;
  • nasiona ziół i roślin, np. nasiona kozieradki; kardamon – nasiona zielone o delikatnie cytrusowym smaku oraz czarne – dymne i korzenne; oba wykazują działanie przeciwwirusowe;
  • ziarna, np. sezam – przyprawa o lekko orzechowym smaku.

Jak stosować naturalne przyprawy całe?

Liście laurowe, owoc tamaryndowca czy anyż gwiaździsty stosuje się w całości, bezpośrednio dodając do potrawy. Natomiast nasiona ziół i roślin (np. ziarna sezamu czy czarnuszki) dobrze jest wcześniej uprażyć, aby wydobyć z nich wyjątkowy smak. Te zdrowe przyprawy pasują jako dodatek do sałatek czy gotowanych warzyw.

A co z korą cynamonu – jak używać tej przyprawy? W takiej postaci najczęściej dodaje się ją do rozgrzewającej herbaty czy kompotu. Możesz ją również rozkruszyć za pomocą moździerza lub zmielić w młynku i dodać do różnych potraw.

Naturalne przyprawy całe kupisz w sklepie z przyprawami Eco-India

W sklepie Eco-India znajdziesz zdrowe przyprawy całe, którymi wzbogacisz smak potraw indyjskich i nie tylko. Jako że nie zawierają sztucznych dodatków, oferują pełnię smaku i aromatu.

Wybrane przez nas naturalne przyprawy pochodzą od czołowych producentów specjalizujących się w indyjskich produktach. Dzięki temu odtworzysz za ich pomocą smaki Indii bez względu na miejsce. Zapoznaj się z pełną ofertą naszego sklepu z przyprawami!

Skip to content